Breadcrubs
Babadağ Asansör

Komple Paket Asansör


 

DEPOLAMA ALANIMIZ

 

 

BABADAĞ ASANSÖR MONTAJ LTD. ŞTİ. olarak Ankara’nın Batıkent bölgesinde kurulu ofisimizde 1993 yılından günümüze asansör montajlarını gerçekleştirmekteyiz.

Bütün ürünlerimiz, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemine bağlı kalarak, güncel Avrupa Harmonize mevzuatına uygun şekilde 2014 / 33 / AB Asansör Yönetmeliği ve EN 81 / 20 -50 standartlarına sadık kalınarak üretilmektedir. Ürünlerimiz 2195 kefalet numarasıyla can ve mal güvenliğini garanti altına alan CE direktiflerine haiz olarak sunulmaktadır.

Uzun yıllardır değişmeyen uzman kadromuzla 1000 m2 kapalı alana sahip ofisimizde hizmet vermekteyiz.

Ürün yelpazemizde, elektrikli yada hidrolik tahrik türünde 240 kg – 6000 kg taşıma kapasitesi aralığında makine daireli ya da makine dairesiz olarak insan yada yük asansörleri yapabilmekteyiz. Engelli kullanımına uygun ürünlerimiz de mevcuttur.

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLER

Kuyu Üst Boşluğu

Makine Dairesiz Asansörler 320-2500 kg kapasite aralığında 1-2,5 m/s hız aralığında özel mimari ölçüler gerektiren sistemlerdir. Bina üstünde makine dairesi gereksinimi olmaması, düşük enerji sarfiyatı, katta durma hassasiyeti, bakım ihtiyacının minimum düzeyde olması ve ileri düzey konfor sunması nedeni ile günümüzde yoğun olarak tercih edilmektedir. Firmamız tercihen kuyu üst boşluğunda yük taşıyan elemanları beton kirişlere tutturmayı daha güvenli olarak gördüğünden henüz mimari proje aşamasında iken kuyu üst boşluğu mimarisinin hangi ölçülerde ve nasıl olacağı konusunda uzman teknik kadromuzdan doyurucu bilgi alabileceklerdir. Böylece düzeltilmesi güç olan mimari kusurların oluşmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Kuyu Alt Boşluğu

Makine dairesiz asansörlerin taşıyıcı konstrüksiyon kısımları mühendislerimiz tarafından 3 boyutlu olarak modellenmektedir. Modellere yük verilerek simülasyonu gerçekleştirilmekte ve deformasyona uğramayacak karakteristikte malzeme seçilmesi ve uygun tasarımı sağlanmaktadır. Kullandığımız materyaller ST 37 normlarındaki 8-10-15 mm et kalınlığındaki çelik sac levhalardır. Bu levhalara lazer işleme cihazları ile delik ve slotları açılmakta ve bükme işlemleri uygulanmaktadır. İsteğe bağlı olarak galvaniz yada daha farklı yüzey kaplama işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Bu malzemeler kaynak kullanmaksızın bütün kısımları çelik civatalar ile birleştirilerek monte edilmektedir.

 

MAKİNE-MOTOR GRUPLARIMIZ

RAY-KONSOL BAĞLANTILARIMIZ

Tasarımlarımız dijital ortamda 3 boyutlu olarak modellendikten sonra mukavemet durumu için gerekli simülasyon etüdleri gerçekleştir ve piyasaya arz edilir.

KUYU DİBİ TAMPON SEHPALARIMIZ

Kuyu alt boşluğuna monte ettiğimiz tampon sehpalarımız kuyu dibi mesafesinin değişen tüm ölçülerine uyum sağlayabilecek tarzda modülüler olarak imal edilmektedir.

Kullandığımız sac malzemesi ST 37 olup et kalınlığı 5 ve 6mm olarak değişkenlik göstermektedir.

İsteğe bağlı olarak boyalı yada galvaniz olarak yüzey kaplaması yapılabilmektedir.

Tampon bağlantılarımızın hiçbir kısmında kaynak kullanılmamaktadır. Kuyu dibi beton zemine çelik dübellerle ankastre olup saclar birbirine Metrik 12 cıvata pul ve rondela takımlarıyla sabitlenmektedir.

ÇEŞİTLİ İMALATLARIMIZ

AĞIRLIK SÜSPANSİYONLARIMIZ